Domovská stránka » Kurzy a cvičenia » Swing dance – páry

Swing dance – páry

Swing patrí medzi najprirodzenejšie a najobľúbenejšie párové tance z minulého storočia. So swingom sa neodmysliteľne spája výborná hudba, zábava na parkete a uvoľnenosť v tanečnom prejave, vďaka čomu je swing obľúbeným tancom dodnes. Párové hodiny swingu sú určené pre vekové kategórie od detí, juniorov až po seniorov a dokonca je swing možné tancovať aj v skupine (bez partnera).

Medzi najpopulárnejšie swingové tance patrí Boogie Woogie a Lindy Hop. Keď sa swingový tanec v 40. rokoch dostal do Európy, bola to láska na prvý pohľad a šialenstvo sa šírilo ako požiar. Boogie Woogie je improvizovaný partnerský tanec, nie je choreografický, má však jasnú štruktúru, techniku ​​a dobre definované sekvencie krokov, ktoré čerpajú inšpiráciu z Lindy Hop a iných swingových štýlov.

Pôvodne sa Boogie Woogie tancoval na hudbu Rock’n’Roll, Rhythm and Blues a samozrejme hudbu Boogie Woogie. Má povesť jedného z najživších a najenergickejších swingových tancov, dá sa však tancovať v rýchlom aj pomalom tempe. Samotný tanec je pomerne jednoduchý a priamočiary a vhodný pre všetky vekové kategórie!

Na hodine sú vítaní všetci (s partnerom aj bez partnera) bez ohľadu na vek a predošlé tanečné skúsenosti.

Viac informácií na www.charlie.sk

Rozvrh cvičenia

Streda
18:30 – 19:30

Rezervácia

Na toto cvičenie nie je potrebná rezervácia.

Cena

1 vstup – 7 eur

Kurz pozostáva z 10 lekcií a jeho cena je 70 eur.

Ako sa obliecť

Pohodlné oblečenie, ľahké tenisky

Inštruktor

Tréningy vedie lektor Charlie (Ladislav Rupeldt).